طراحی وب سایت ریسپانسیو و نسخه موبایل

طراحی سایت 24

طراحی سایت ریسپانسیو چیست

طراحی سایت ریسپانسیو و ویا وب سایت واکنشگرا به سایت هایی گفته می شود که در دیوایس ها ی مختلف وب سایت بر اساس اندازه آن دیوایس  تغییر داده  وبه صورت کامل نمایش داده می شود.در طراحی سایت ریسپانسیو اگر سایت با موبایل،تبلت و یا کامپیوتر دیده شود وب سایت بر اساس همان وسیله و با اندازه نمایش داده می شود. با توجه به اینکه امروزه بیشتر کاربران اینترنتی از طریق تلفن همراه خود اقدام به بازدبد سایت ها می کنند لذا ریسپانسیو بودن وب سایت از اهمیت والایی برخوردار است. نمونه ای از طراحی سایت آژانس مسافرتی ریسپانسیو در تصویر زیر قابل مشاهده است.

سایت ریسپانسیو و یا واکنش گرا

گاهی اوقات پیش آمده هنگام نمایش برخی از سایت ها ،آن سایت با سیستم شما  سازگاری های لازم را  نداشته و محتویات سایت به هم ریخته و نامرتب به نظر  برسد. اینگونه از سایت ها به دلیل اینکه کاربر نمی تواند به آسانی اطلاعات خود را بیابد به سرعت آن را ترک می کند و به همین دلیل شما مشتریان و بازدیدکنندگان سایتتان را از دست می دهید.  در مقابل  برخی سایت هایی هستند که با هر وسیله ودر هر ابعادی  تمامی صفحات مرتب و با محتوای کامل نمایش داده می شود ،این نوع وب سایت ها خود را با تبلت،موبایل، سیستم و... سازگار کرده و انجام کار با آن ها برای کاربران بسیار ساده و آسان است. در حقیقت به چنین   سایتهایی واکنشگرا و یا ریسپانسیو گویند.

طراحی سایت واکنش گرا تاثیر مهمی در رتبه سایت در موتورهای جستجوگر  نظیر گوگل دارد. طراحی سایت حرفه ای و همچنین طراحی  سایت هایی که به صورت اختصاصی است ریسپانسیو  طراحی شده است.

طراحی سایت آژاتس مسافرتی

هدف از طراحی سایت ریسپانسیو

با توجه به اینکه تقریبا 60 درصد افراد از طریق موبایل سایت های مورد نظرشان را بازدید می کنند اگر وب سایت ریسپانسیو نباشد و یا نسخه موبایل نداشته باشد کاربرپسند نبوده و محبوبیت این سایت در نزد گوگل نیز کم تر است.سایت های واکنش گرا به دلیل اینکه بازدید کننده را در محدودیت استفاده از دستگاه قرار نمی دهند و وی می تواند با ابزار های مختلف، سایت را بصورت مطلوب مشاهده نماید، محبوب تر و کاربر پسندتر از بقیه وب سایت ها محسوب می گردند  با طراحی سایت ریسپانسیو تعداد بازدیدکنندگان شما بالا خواهد رفت و این مورد در بالا رفتن رتبه و جایگاه سایت شما در موتورهای جستجو نیز نقش موثری خواهد داشت. بنابراین  طراحی سایت بگونه ای باشد تا بر هر نوع دیوایس قابل نمایش باشد.

چگونه تشخیص دهیم یک سایت ریسپانسیو و یا واکنشگرا است؟

اگر در موبایل وب سایت به صورت کامل و با تمامی تصاویر بدون اسکرول نمایش داده شد  سایت ریسپانسیو است.اگر در لپ تاپ و یا  PCسایت را بررسی می کنید عرض مرورگر را کم و زیاد نمایید اگر وب سایت شما ریسپانسیو باشد چیدمان سایت بر اساس اندازه های مختلف به طور کامل و بدون اسکرول  نمایش داده می شود. اما اگر سایت شما واکنشگرا نباشد اگر اندازه سایت را تغییر دهید اجزای سایت به هم ریخته و یا سایت را باید اسکرول کرد تا به طور کامل نمایش داده شود.

 

طراحی سایت ریسپانسیو

طراحی سایت ریسپانسیو و سئو

سایت ریسپانسیو در نتایج جستجوی گوگل و رتبه بندی گوگل بسیار اهمیت دارد. یکی از قوانین مهم سئو  و بهینه سازی سایت ریسپانسیو بودن سایت و نسخه موبایل سایت است.گوگل رسما طراحی سایت ها را بصورت واکنش گرا  ویا ریسپانسیو توصیه کرده است . طراحی یک سایت واکنش گرا برای یک پایگاه اینترنتی به جای طراحی سایت موبایل در کنار سایت اصلی، هم برای گوگل این مزیت را دارد که محتوای پایگاه اینترنتی را یکبار شاخصگذاری کرده و صفحات آن را امتیازدهی می کند و هم برای سایت این مزیت را دارد که رنک صفحات آن روی یک آدرس اینترنتی تجمیع می شود و این موضوع برای ارتقاء در نتایج جستجوی گوگل بسیار حایز اهمیت است. طراحی سایت ریسپانسیو به گونه ای است که ”” seo friendly محسوب می گردند چرا که تمام محتویات داخلی و بیرونی سایت را در وسط صفحه قرار می دهند و ترکیب بندی محتوای صفحات به نحوی که برای موتورهای جستجو به راحتی در اختیار قرار بگیرد، را امکانپذیر می سازد. 

مزایای طراحی سایت  ریسپانسیو وب 24

وب سایت های طراحی شده توسط  تیم طراحی سایت وب 24 علاوه بر اینکه کلیه مزیت های مربوط به سایت های ریسپانسیو را دارند، بلکه از لحاظ طراحی قالب و معماری کلی سایت کاملا منطبق با الگوریتم های گوگل طراحی می شوند و از نظر گرافیک از کیفیت بالایی برخوردار هستند. همچنین مقیاس پذیری در آنها در حد بسیار بالایی رعایت گردیده است. تمامی سایت های شرکت فاواوب 24 از جمله طراحی سایت حرفه ای و یا سایر طراحی سایت ها مانند طراحی سایت گردشکری که به معرفی مناطق گردشگری و یا تفریحی می پردازد و یا ،طراحی سایت ایرلاین که به معرفی ایرلاین و خدمات هواپیمایی می پردازد.طراحی سایت هتل که به معرفی خدمات هتل و نمایش تصاویر و خدمات هتل و همچنین رزرواسیون آنلاین می پردازد  و یا طراحی سایت شخصی و... به  در شرکت فاواوب 24 به صورت ریسپانسیو  و یا واکنشگرا طراحی می شود.

ایکن سئو

برای مشاهده تعرفه سئو سایت  و بهینه سازی سایت  کلیک نمایید.

تعرفه طراحی سایت

برای صدور پیش فاکتور کلیک نمایید.

ایکون ادوردز

برای مشاهده تعرفه تبلیغات کلیکی گوگل کلیک نمایید.


برچسب ها :